מחוננים ומצטיינים – הרשימה המלאה של כל מסגרות הלימוד בישראל

האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך מפעיל תכניות לתלמידים מחוננים ברחבי הארץ, בכלל זה גם כיתות מחוננים ייחודיות על-אזוריות בבתי ספר נבחרים וגם מרכזי מחוננים ומצטיינים (יום שליפה). היעד המרכזי בפיתוח המסגרות ותכניות הלימודים הייחודיות למחוננים הוא לאפשר לתלמידים אלה ליהנות ממערכת חינוך המכירה בצורכיהם המיוחדים (האינטלקטואליים והרגשיים) של התלמידים המחוננים ומאפשרת להם לממש את הפוטנציאל האישי שלהם ואת היכולת שלהם.

כיתות מחוננים

הכיתות הייחודיות לתלמידים מחוננים הן כיתות קטנות (תקן מקסימלי לכיתה 26 תלמידים) המאפשרות מענה הולם לצרכים הרגשיים, החברתיים והאינטלקטואליים של כל תלמיד שאובחן כמחונן ומאפשרות מפגש בין תלמידים הדומים זה לזה ביכולותיהם, ומעשירים זה את זה.
תכנית הלימודים הנלמדת בכיתות המחוננים מושתתת על הרחבה והעמקה של תכנית הלימודים הרגילה, בתוספת לימודי העשרה והאצה. המורים המלמדים בכיתות המחוננים הם בעלי ניסיון בהוראת תלמידים מחוננים ובמסגרת עבודתם עוברים השתלמויות בתחום זה.

רשימת כיתות מחוננים בבתי הספר היסודי:

  • חולון – בית הספר א.ד.גורדון, החי"ל 16 חולון
  • חיפה – בית הספר דוד ילין, מגידו 7 חיפה
  • כפר סבא – בית הספר אופירה נבון, עובדיה הנביא 2 כפר סבא
  • תל אביב – בית הספר גרץ, אדם הכהן 5 תל אביב
  • תל אביב – בית הספר רוקח, החי"ל 29 תל אביב
  • רמת גן – בית הספר הלל, הגלגל 44 רמת גן
  • פתח תקווה – בית הספר עין גנים, עין גנים 27 פתח-תקווה

רשימת כיתות מחוננים בחטיבות הביניים:

  • רמת גן – בית הספר אהל שם, רוקח 118 רמת גן
  • הרצליה – בית הספר הנגיד, שמואל הנגיד 21 הרצליה
  • קרית אונו – חטיבת ביניים שזר, הזמיר 2 פינת לוין קרית אונו
  • פתח תקוה – חטיבת ביניים רשיש , אמסטרדם 17 פתח תקוה
  • תל אביב – ​עירוני ד, ויצמן 74 תל אביב
  • חולון – תיכון שש שנתי אילון, הכנסת 8 חולון
  • רמת גן – בית הספר הלל, הגלגל 44 רמת גן
  • נתניה – בית הספר אלדד, נאות גולדה מאיר 901​ נתניה
  • אשדוד – מקיף ג', הצוללים 3 אשדוד
  • רמת השרון – הכפר הירוק, הכפר הירוק רמת השרון
  • חיפה – מרכז חינוך ליאו באק, דרך צרפת 90 חיפה
  • ירושלים – התיכון שליד האוניברסיטה (ליד"ה), דרך רופין ירושלים
  • ירושלים – אולפנת טליה / מדרשיית עמליה, חיים הלר 31 ירושלים
  • רעננה – חטיבת ביניים השרון, דובנוב 13 רעננה
  • רעננה – ​בית הספר אמי"ת רננים, הפלמ"ח 4 רעננה​
  • כפר סבא – חטיבת הביניים שרת, זאב גלר 29 כפר סבא
  • ראשון לציון – מקיף א חטיבת דורות, דרובין 37 ראשון לציון
  • ראשון לציון – חטיבת הביניים טביב, הרשל גרינשפן 6 ראשון לציון​​
  • הוד השרון – בית הספר עתידים, יאנוש קורצ'אק 1 הוד השרון
  • באר שבע – מקיף א', השלום 15 באר שבע
  • באר שבע – ישיבת בני עקיבא אהל שלמה, התלמוד 2 באר שבע
  • כרמיאל – בית הספר אורט כרמים, אורט 15 כרמיאל
  • נחף – חטיבת ביניים מקיף אלרסאלה , נחף
  • יקנעם – בית הספר אורט יקנעם, ​שדרות רבין 4 יקנעם
  • שלומי – בית הספר אורט שלומי, שלומי
  • קרית שמונה – בית הספר דרכא דנציגר, הירדן 25 קרית שמונה

רשימת כיתות מחוננים בביתי הספר התיכון :

  • חולון – תיכון שש שנתי אילון, הכנסת 8 חולון
  • תל אביב – ​עירוני ד, ויצמן 74 תל אביב
  • רמת גן – בית הספר אהל שם, רוקח 118 רמת גן
  • פתח תקווה – תיכון אחד העם, זכרון יעקב 52 פתח תקווה
  • אשדוד – מקיף ג', הצוללים 3 אשדוד
  • באר שבע – מקיף א', השלום 15 באר שבע
  • רמת השרון – הכפר הירוק, הכפר הירוק רמת השרון
  • חיפה – מרכז חינוך ליאו באק, דרך צרפת 90 חיפה
  • ירושלים – התיכון שליד האוניברסיטה (ליד"ה), דרך רופין ירושלים
  • ירושלים – הישיבה התיכונית תורה ומדע ליד מכון לב, הועד הלאומי 21 ירושלים
  • ירושלים – התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, חיים קוליץ 1 ירושלים
  • כפר סבא – בית הספר רבין, החי"ש 9 כפר סבא
  • קרית אונו – תיכון בן צבי, שלמה המלך 31 קרית אונו
  • ראשון לציון – הגמנסיה הריאלית, הורוביץ 30 ראשון לציון
  • רעננה – בית הספר אוסטרובסקי, אוסטרובסקי 26 רעננה
  • כפר כאבול – בית הספר תיכון כאבול, כפר כאבול
  • כרמיאל – בית הספר אורט כרמים, אורט 15 כרמיאל
  • נצרת – תיכון הגליל, נצרת
  • הרצליה – בית הספר הראשונים, הרב קוק 30 הרצליה

מרכזי מחוננים (יום שליפה)

מרכזי המחוננים מאפשרים לתלמידים מחוננים ללמוד במסגרת ייחודית המותאמת לצרכיהם וליכולותיהם. הלימודים מתקיימים יום אחד בשבוע בשעות הבוקר ובשאר ימי השבוע ממשיך התלמיד ללמוד בבית הספר הרגיל.

רשימת מרכזי המחוננים:

  • גבעתיים – ידי"ד, סמטת צביה 6 גבעתיים (כיתות ג'-ט')
  • בת ים – ליבורנו 17 בת ים (כיתות ג'-ו')
  • הרצליה – שחפים, יהודה הנשיא 92 הרצליה (כיתות ג'-ט')
  • נתניה – שדרות גולדה 710 נתניה (כיתות ג'-ט')
  • פתח תקוה – דורונים, פתח תקוה (כיתות ג'-ו')
  • קרית אונו – יהל"ם, ירושלים 11 קרית אונו (כיתות ג'-ט')
  • רמת השרון – שבטי ישראל 102 רמת השרון (כיתות ג'-ט')
  • תל-אביב – הנגרים 23 תל אביב (כיתות ג'-ה')
  • אילת – אילות, אשכול פיס בי"ס בגין אילת (כיתות ג'-ט')
  • אשדוד – מרו"ם, הרב שאולי 8 אשדוד (כיתות ג'-ו')
  • אשקלון – יהדות ספרד 13 אשקלון (כיתות ג-י"א)
  • באר שבע – מעוף, העצמאות 79 באר שבע (כיתות ג'-ט')
  • דימונה – מרכז מדעים דימונה (כיתות ג'-ו')
  • חורה – חורה (כיתות ד' – ט')
  • קרית מלאכי – לרום, רבקה גובר 19 קרית מלאכי (כיתות ג'-י"א)
  • חיפה – שיזף, הבישוף חג'אר 1 חיפה (כיתות ד'-ט')
  • אום אלפחם – אום אל פאחם (כיתות ד'-ט')
  • באקה אלגרביה – באקה אלגרבייה (כיתות ד'- ט')
  • גבעת אולגה – טכנודע, הרב ניסים 2 חדרה (כיתות ג' – י')
  • דאליה – ביה"ס ג' לתקשורת, שכונת סוואניה דאליה (כיתות ד'-ט')
  • כפר קרע – כפר קרע (כיתות ד'-ט')
  • קרית אתא – פינסקר 18 קריית אתא (כיתות ג'-ז')
  • גוש עציון – מכללת הרצוג, אלון שבות (כיתות ג'-ח')
  • הרי יהודה – מרחבים, ביה"ס מרחבים (כיתות ג'-ט')
  • מודיעין – מעלות, הדס 1 מודיעין מכבים רעות (כיתות ג'-ט')
  • מעלה אדומים – שחקים, רח' מדבר יהודה 1 מעלה אדומים (כיתות ג'-ט')
  • עפרה (מטה בנימין) – דעת, עפרה (כיתות ג'-ח' )
  • ירושלים – אופק, צונדק 26 רמות ירושלים (כיתות ג'-י')
  • ירושלים – מזרח ירושלים, אוסישקין 44 ירושלים (כיתות ד'- יא')
  • כפר סבא – יש"י, הגליל 65 כפר סבא (כיתות ג'-ט' + בוגרים)
  • ראשון לציון – רון ורדי, אבי האסירים 2 ראשון לציון (כיתות ג'-ט')
  • יבנה – בי"סמארט, האלון 39 יבנה (כיתות ג'-ט')
  • אלקנה – אורות, מכללת אורות אלקנה (כיתות ג'-ח')
  • הוד השרון – כפר הדר 3 הוד השרון (כיתות ג'-ט')
  • טייבה – טייבה (כיתות ד'-ט')
  • טירה – טירה (כיתות ד'-ט')
  • יהוד – מוהליבר 144 יהוד כיתות ג'-ו')
  • לוד – קפלן 9 לוד (כיתות ז'-יב')
  • עמק חפר – חופים, מועצה אזורית עמק חפר (כיתות ג'-ט')
  • רחובות – פ.ל.א, משה שרת 6 רחובות (כיתות ג'-י')
  • רמלה – הזית 4,רמלה (כיתות ג'-ט')
  • רעננה – בי"ס ברטוב, אליעזר יפה 14 רעננה (כיתות ג'-ט')
  • שוהם – צורן 6 שוהם (כיתות ג'-ט')
  • כנרת – מדע ודעת, המכללה האקדמית כנרת צמח (כיתות ד'-ט' + בוגרים)
  • קריית טבעון – מכללת אורנים קריית טבעון (כיתות ד'-ט'+בוגרים)
  • אעבלין – אעבלין (כיתות ד'-ט')
  • בועיינה נוג'דאת – נצרת (כיתות ד'-ט')
  • טמרה – טמרה (כיתות ג'-ט')
  • כרמיאל – משעול נורית 10 כרמיאל (כיתות ג'-ט' + בוגרים)
  • נחף – נחף (כיתות ד'-ט')
  • נצרת – נצרת (כיתות ד'-ט')
  • עראבה – עראבה (כיתות ד'-ט')
  • ריינה – ריינה (כיתות ד'-ט')
  • שלומי – הרב מימון 40 שלומי (כיתות ג'-ט' + בוגרים)
  • שפרעם – אשכול פייס, תופיק זיאד 1 שפרעם (כיתות ד'-ט')
  • תל חי – המכללה האקדמית תל-חי (כיתות ג'-ט' + בוגרים)